Motoreduktory SIEMENS

Precyzyjne i wydajne – modułowe produkty dla optymalnej elastyczności.
Szeroka gama naszych motoreduktorów gwarantuje, że znajdą Państwo optymalny produkt dla swoich potrzeb. Nowa seria SIMOGEAR jest szczególnie korzystna dla Państwa, ponieważ dzięki szerokiemu asortymentowi przekładni, silników i kompaktowej budowie zapewnia najwyższy poziom elastyczności. Dostarczamy również motoreduktory serwo do zastosowań w sterowaniu ruchem.

SIMOGEAR – nowa seria motoreduktorów Siemens

Portfolio SIMOGEAR poszerza się o dwie nowości – motoreduktory SIMOGEAR z silnikami reluktancyjnymi i adaptery KS. Są to innowacje, które wprowadzają zupełnie nowe systemy napędowe.

Reluktancyjne motoreduktory SIMOGEAR

Nowy system napędów synchroniczno-reluktancyjnych SIMOGEAR składa się ze standardowych przekładni SIMOGEAR, silników synchroniczno-reluktancyjnych SIMOTICS i przekształtników częstotliwości SINAMICS. Dzięki takiemu rozwiązaniu Siemens poszerza portfolio motoreduktorów SIMOGEAR o nowe połączenie przekładni z silnikiem reluktancyjnym SIMOTICS jako zupełnie nową ofertę dla klienta. Dzięki połączeniu powyższych produktów klient korzysta przede wszystkim z klasy sprawności porównywalnej z IE4, która charakteryzuje się wyższą sprawnością i niższymi stratami, zwłaszcza przy częściowym obciążeniu niż w przypadku porównywalnych silników asynchronicznych. Wysoce energooszczędny silnik charakteryzuje się lepszą termiką i zapewnia wysoką sprawność operacyjną. Dzięki temu osiągane są wysokie współczynniki pracy. Rozwiązanie to charakteryzuje się również wysoką dynamiką dzięki niższemu momentowi bezwładności silnika i zoptymalizowanemu sterowaniu. Rozruch jest ustalany szybko i łatwo poprzez wprowadzenie kodu silnika do przekształtnika. Stała charakterystyka momentu obrotowego do prędkości znamionowej powoduje, że zewnętrzny wentylator jest zbędny. W systemie napędowym wszystkie komponenty są perfekcyjnie do siebie dopasowane.