Sprzęgło elastyczne typu TOP-M® … jest elementem przenoszącym moment obrotowy w układzie napędowym. Składa się ono z dwóch piast skonstruowanych i wyprodukowanych indywidualnie dla określonej konfiguracji układu oraz z dwudzielnej wkładki elastycznej (wielkość katalogowa).

Prawidłowo dobrane, a także właściwie zamontowane sprzęgło zapewnia optymalną wzajemną współprace urządzeń oraz wieloletnią bezawaryjność.

Poosiowa dwudzielność wkładki pozwala na zasprzęglenie i rozsprzęglenie łączonych urządzeń bez konieczności ich przesuwania.

Praca sprzęgła może odbywać się w temperaturze od -40oC do +65oC.

Sprzęgła o wielkości od TOP-M2®  do TOP-M80®  posiadają dwie długości wkładek. Rozwiązanie to pozwala na zasprzęglenie wałów nawet przy znacznej ich odległości.

W układach napędowych, w których występują nagłe i częste przeciążenia stosuje się sprzęgła TOP-MB® … posiadające w swojej konstrukcji bezpieczniki zrywalne.

Zalety sprzęgła:

  • Prosta konstrukcja
  • Bezobsługowa praca
  • Łatwy montaż i demontaż (wymiana wkładki bez konieczności rozsuwania współpracującyh urządzeń)
  • Tłumienie drgań
  • Znaczna kompensacja niewspółosiowości wałów

Podstawowe wersje sprzęgieł TOP-M® … stosowane są najczęściej w napędach pomp, wentylatorów, kruszarek, młynach, przenośnikach taśmowych, dmuchaw, sprężarek, maszynach papierniczych, budowlanych, energetycznych i wielu innych.

Podstawowe parametry – kliknij aby powiększyć